Tomasz Wołoszyn Brak komentarzy

W okresie jesiennym, poczynając od początku roku szkolnego w placówkach oświatowych realizowane są tzw. próbne ewakuacje. Jest to obowiązek wynikający z Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów. W ramach tego rodzaju ćwiczeń praktycznych sprawdzane są przede wszystkim procedury w zakresie ewakuacji z budynku podczas pożarów lub innych zagrożeń. Przedsięwzięcie jest realizowane przy udziale i pod nadzorem ze strony jednostek ochrony przeciwpożarowej.

W dniu 15 listopada 2018 r. tego rodzaju alarm ewakuacyjny miał miejsce w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Goławicach Pierwszych, gmina Pomiechówek. Do nadzoru nad ćwiczeniem zaangażowaliśmy strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Nowym Dworze Mazowieckim oraz strażaków ochotników z miejscowej OSP Goławice Pierwsze.

Po sprawnym przeprowadzeniu ćwiczenia ewakuacyjnego oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP przeprowadził spotkanie edukacyjne dla uczniów z zakresu prewencji społecznej. Tematyką spotkania, w którym uczestniczyło ok. 3o uczniów w wieku gimnazjalnym była kampania społeczna „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”. W ramach zajęć zostały omówione podstawowe zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa pożarowego w domu, szkole itp., a także zagadnienia dotyczące zagrożeń ze strony tlenku węgla oraz sposoby zapobiegania tym zagrożeniom.

tekst i fot. mł. bryg. Tomasz Wołoszyn

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *